Франчайзі в Клагенфурті

В цьому циклі статей розповідаємо про власників франшизи "Супкультура" в різних містах.

Наразі про Клагенфурт-ам-Вертерзеє, що на півдні Австрії ????????.

Тут «Супкультурою» володіє Rene Fugger і це справжній Австрієць, що ні слова не знає українською чи російською. 

Рене з листопаду 2017 року відкрив у Клагенфурті кав’ярню cafe .KLUнавпроти місцевого Університету ????, де частував відвідувачів кавою specialty і органічною їжею. А з квітня 2017 року, Рене розширив свій бізнес і за допомогою «Супкультури». Австрієць дуже прискіпливо ставиться до якості продуктів, як для кав’ярні так і для супного бізнесу – все купується на місцевому ринку у локальних фермерів????, а кава замовляється лише найвищої якості на пряму з кавових ферм.

З «Супкультурою» Рене з братом познайомились у Варшаві ???????? і їм одразу сподобалась ідея здорової і поживної їжі, що не потребує використання одноразового посуду. Тому було вирішено відкрити такий заклад і у рідному місті. Проблем з цим не виникало, адже кав’ярня, що на той час вже була майже готова, дозволяла виокремити місце для «Супкультури» і вже мала обладнану кухню ????.

В роботі Рене допомагає студентка з місцевого Університету Надін, котра приїхала навчатись з Відня. Дівчина за словами Рене, є душею кухні, вона сама веганка і тому швиденько переробила вегетаріанські позиції під веганські.

Рене каже, що австрійці звикли до супу, як закуски, або додаткової страви, але вживання його в якості повноцінного обіду тут не розповсюджене ????. Ринок фаст-фуду тут також не дуже різноманітний – кебаб ???? всюди, він навіть витісняє популярні раніше ковбаски. Рене намагається це змінити, пропонуючи здорову альтернативу. 

Вартість супу в Австрії найвища серед існуючих точок, австрійці готові платити 5️⃣.6️⃣0️⃣ євро за порцію супу. Тут також діє акція «10-й суп у подарунок» і звичайно ж, є постійні відвідувачі – це здебільшого викладачі і студенти Університету. Їм подобається не тільки смак і свіжість, але й направленість на zero waste та можливість забрати суп із собою. Рене згадує як здивувався, коли на одній з подій, в яких він брав участь, «Супкультуру» обступили діти, яких привабили різнокольорові стаканчики. «Не думав, що діти можуть бути так захоплені супом», – каже він.

Рене радить відвідати Клагенфурт, адже тут є на що подивитись – це і Будинок Парламенту 16го сторіччя, і того ж віку фонтан-дракон, що зображено на емблемі міста, музей сучасного мистецтва, кафедральний собор  з неймовірною цукрово-рожевою стелею і ще багато цікавого. Саме тут знаходиться найпівденніше озеро Австрії – Вертерзеє, що простягається на 20 кілометрів, а красу гір в цій місцевості важко передати словами ????️. Доречі, саме ці гори є основою для хобі Рене, він дуже полюбляє хайкінг і вирушає на місцеві дивовижні маршрути, щойно випадає вільний час на вихідних.

Тож побажаємо успіхів Рене та його команді, а для себе почерпнемо крапельку австрійської педантичності. Австрія неймовірно гарна країна і багато в чому вона така завдяки її мешканцям і їх ставленню до чистоти та екології на рідній землі.